ژلیش ناخن چیست و چه کاربردی دارد؟
یکی از تکنیک های پرطرفدار و جذابی که پس از لیفت مژه ، اکستنشن ، و کاشت ناخن در بین بانوان جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده ژلیش ناخن می باشد. ژلیش ناخن که مخلوطی از اکرولیک ژل مانند است که به عنوان لاک موقت به شمار می رود و دوام و کارایی آن بیش از لاک دائمی می باشد و به خاطر ماندگاری طولانی که دارند بسیار پرطرفدار اند زیرا به سادگی پاک نمیشوند و ترک نمیخورند, لاک های ژلیش برای خانم هایی مناسب اند که میخواهند همیشه لاک داشته باشند و لاک ناخن هایشان به این زودی پاک نشود.
معمولا لاک ژل ها را به تعداد سه مرتبه روی ناخن اجرا می کنند:

ژل بیس
 ژل رنگی
تاپ ژل
رسالت لاک ژل این است که روی ناخن هایی که طبیعی هستند به کار می رود اما گاهی به ندرت روی ناخن های کاشته شده هم قابل استفاده می باشد.
ابتدا و قبل از هر چیزی باید بدانید ژلیش ناخن هیچ ارتباطی با کاشت ناخن ندارد و قیمت های آن در سطح شهر به نسبت هر شعبه متغیر است ولی بایستی به مرغوبیت و کیفیت مواد مصرفی هر مرکزی که قرار است در آن نجام دهید اطمینان کافی داشته باشید در انجام ژلیش ناخن از دستگاه LED یا UV استفاده می کنند و البته تکنیک های ریز و درشتی دارد که ما در دنیای مد نمناک شما را دعوت به خواندن این مطلب کاربردی درباره هر آنچه که مربوط به ژلیش ناخن هست می کنیم. پس با ما همراه باشید تا نکات مهمی از این تکنیک جذاب زیبایی یاد بگیرید.
همانطور که پیش از این اشاره کردیم لاک ژلیش ناخن در یک بطری کوچک به حالت ژله رقیق شده مانند لاک کلاسیک نگهداری می شود و برای اینکه روی ناخن شما اعمال شود بایستی گام به گام و با مراحلی اصولی توسط یک آرایشگر مجرب انجام شود.
لاک های معمولی که در بازار به فروش می رسد به پوست و سطح ناخن آسیب زیادی می زند و به نوعی با مسدود کردن منافذ سلامت پوست و ناخن خانم ها را در معرض خطر قرار می دهد.
پیش از اینکه فرآیند مانیکور صورت بگیرد آرایشگرها معمولاً از مشتری سوال می کنند که از ژلیش ناخن استفاده کنند یا لاک معمولی. چنانچه انتخاب شما ژلیش ناخن می باشد باید بدانید که انتخاب هوشمندانه ای کرده اید البته در ادامه مطلب ما علاوه بر ذکر مزایای ژلیش ناخن به عوارض آن نیز پرداختیم.
زمانی که در سالن ها و آرایشگاه های زیبایی اقدام به گرفتن کوتیکول ها و پاکسازی ناخن ها می کنند ژلیش را روی سطح ناخن زده و پس از گذشت 30 ثانیه همان دستی که ژلیش روی آن انجام شده است را زیر دستگاه LED یا UV قرار می دهند تا لایه های بعدی نیز روی ناخن انجام شود.​​​​​​​

ماندگاری لاک ژلیش

لاک های ژلیش ماندگاری بسیار طولانی نسبت به لاک های معمولی دارند و بسیار مقاوم اند, ماندگاری این لاک ها 1 ماه و شاید هم بیشتر است پس زمانی که در یک ماه چند جشن و عقد و عروسی پیش رو دارید میتوانید از لاک ژلیش استفاده کنید.
ژلیش ناخن با کاشت ناخن چه تفاوتی دارد؟

گاهی مواقع شما خانم ها ژلیش ناخن را با کاشت ناخن اشتباه می گیرید اما باید بدانید که این دو تفاوت بسیاری با هم دارند چرا که در کاشت ناخن از پودر های فشرده شده و موادی از جنس پلاستیک استفاده می شود و این کار باعث می شود ناخن ضخیم و بلند تر به نظر بیاید و معمولاً با اجرای طرح ها و رنگ های مختلف به این ترکیب مصنوعی ظاهری خوب می بخشند.
اما در حالی که ژلیش ناخن روی ناخن های طبیعی شما از مواد ژله مانندی به کار می برند و هدف از آن ضخیم و بلند جلوه دادن ناخن نمی باشد. در این روش برخلاف کاشت ناخن بایستی از اشعه ماورای بنفش و لامپ های ال ای دی استفاده شود.
لاک مناسب است یا ژلیش ناخن؟

سوالی که بسیار متداول می باشد این است که آیا لاک کلاسیک بهتر است یا ژلیش ناخن؟ باید بگوییم هیچ پاسخ قطعی برای این پرسش شما وجود ندارد چراکه انتظارات و علایقی که در هر فرد نسبت به استایل و مد حاضر است متفاوت می باشد ، بنابراین آن دسته از اشخاصی که خواستار لاک با کیفیت و براقی هستند که قدرت جذب و پوشانندگی خوبی دارد ژلیش ناخن بهترین گزینه برای شما خواهد بود و مهمتر از همه برای خانم هایی که فرصت رسیدگی به ناخن های خود ندارند نیز بهترین روش میباشد.
چنانچه عادت ندارید به هنگام استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی و شست و شوی دستتان بکنید پیشنهاد می شود که ژلیش ناخن انجام دهید. ولی آن دسته از بانوانی که اهمیت خاصی به استایل روزانه و هفتگی خود می دهند و طراحی تیپ های فصلی برایشان مهم است به صرفه ترین و مناسب ترین روش برای آنها لاک کلاسیک می باشد.
حتما توجه داشته باشید که هر اندازه که دست شما در معرض آلودگی محیطی و مایعات قرار بگیرد به همان اندازه ژلیش ناخن شما کیفیت اولیه خود را از دست خواهد داد بنابراین هر چند روز یکبار نسبت به تجدید آن اقدام نمایید که البته نیاز به صرف هزینه و وقت دارد.
نتیجه ای که از توضیحات فوق می گیریم این است که انتخاب ژلیش ناخن یا لاک کلاسیک به میزان بودجه و هدف و نظر شما نسبت به استایل خودتان بستگی دارد و طبق آن می توانید برای زیبایی و مراقبت از پوست خود وقت و هزینه صرف کنید.
در ژلیش ناخن دستگاه UV بهتر است یا LED؟

از دو نوع دستگاه UV و LED در سالن های زیبایی به کار برده می شود که هر کدام مدافعان و مخالفان خاص خود را دارند به اعتقاد بعضی از افراد لامپ UV منجر به براقیت ناخن میشود و نسبت به لامپ های LED ارزان هم هستند ولی مدت زمان خشک شدن ناخن ها در دستگاه UV بیشتر از دستگاه LED می باشد. مهم ترین نکته ای که بایستی به هیچ وجه فراموش نشود این است که اشعه UV ممکن است در طولانی مدت باعث ایجاد لکه هایی روی پوست شما بشود.​​​​​​​

​​​​​​​نحوه پاک کردن ژلیش از روی ناخن

اما برای پاک کردن لاک ژلیش چه باید کرد؟ اگر به ناخن هایمان لاک ژلیش زدیم و بنا به دلایلی مجبور به پاک کردن آن ها بودیم چگونه باید پاک شان کنیم؟ نگران نباشید برای پاک کردن لاک های ژلیش هم روشی وجود دارد که در ادامه به شما میگوییم.
برای پاک کردن لاک ژلیش از روی ناخن ها آن را با شدت نخراشید زیرا ناخن ها آسیب می بینند بهتر است مراحل زیر را با دقت انجام دهید و لاک هایتان را پاک کنید.
ابتدا با یک سوهان روی ناخن ها بکشید
پنبه های استونی را روی ناخن ها بگذارید
کاغذ آلومینیوم دور ناخن ها بپیچید
15 دقیقه صبر کنید
کاغذ آلومینیوم و پنبه را از روی ناخن ها بردارید
لاک های تکه تکه شده را از روی ناخن ها بردارید
دست هایتان را بشویید
به ناخن ها مرطوب کننده بزنید.